Leczenie Słuchu Kajetany Pawłowice

  1. Kjøpe Buspirone 10mg, 5mg Uten Resept Til Den Beste Prisen Åkrehamn: Techniki chirurgiczne i częstość nawrotów różnych typów UCF zostały podsumowane
  2. Comprar Sustiva (efavirenz) 200mg Sin Receta En España Os Saucedo Alta - Po wysłaniu żądania ugody z odpowiednimi rachunkami medycznymi i rejestrami oraz innymi informacjami niezbędnymi do rozstrzygnięcia roszczenia, ocena roszczenia zajmuje firmie ubezpieczeniowej czas
  3. Kjøpe Pepcid Lovlig På Nett Jessheim: Supratentorycznie przerzuty są również najczęstszymi nowotworami, a następnie glejakami

Gruczolak nadnercza leczenie farmakologiczne

Kupić Neoral Bez Recepty W Polsce | Apteka Internetowa Częstochowa
Nawet przy histerektomii przed naturalną menopauzą, jeśli tylko macica lub macica i szyjka macicy zostaną usunięte, okresy się zatrzymają, ale hormony nie mogą być dotknięte i wczesna menopauza nie wystąpi
Generique Naproxen Pas Cher Bazin
Bez wątpienia diagnoza raka głowy lub szyi zmieni Twoje życie
Pacjenci, którzy zdecydują się na tradycyjną chustę, mogą potrzebować nocnego pobytu w szpitalu

Objawy grypy u dziecka

Acquistare Cleocin Online | Acquistare Cleocin Senza Ricetta A Basso Costo Conti Sardo
Nie ma konkretnych leków lub metod leczenia zapalenia wątroby typu A
Requip Kaufen Online | Requip Rezeptfrei Kaufen Bedburg
Doustny walgancyklowir jako terapia prewencyjna ma podobną skuteczność w zmniejszaniu obciążenia DNA wirusa cytomegalii jak dożylny gancyklowir u biorców alogenicznego przeszczepu komórek macierzystych
Acquisto Topiramate Generico In Italia | Acquisto Topiramate A Basso Prezzo Sesto Felicia

Analiza wykorzystania dzieł uczniów przez PLSP

Stowarzyszenie Umarłych Statutów „nagrodziło” w konkursie na Statutowy Absurd Roku 2022 poznańską szkołę, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu (PLSP).

Nagrodę przyznano za bezprawny zapis w statucie przyznający szkole „prawo” do rozporządzania pracami uczniów i uczennic.

W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu, w jaki sposób PLSP wykorzystywało dzieła tworzone przez swoich podopiecznych.

Opis sytuacji

W statucie PLSP (przed zmianami opisanymi poniżej) istniał następujący zapis:

Art. 45.

1. Wszystkie prace wykonane przez uczniów w procesie dydaktycznym (prace szkolne, plenerowe i dyplomowe) są własnością szkoły i przechowywane są w archiwum.

2. Prace archiwalne mogą być wystawiane na aukcjach i sprzedawane, a uzyskane w ten sposób środki służą wspieraniu działalności statutowej PLSP.

Przeniesienie prawa własności i autorskich praw majątkowych w takiej formie, tzn. za pomocą zapisu w statucie, jest niezgodne z prawem.

Po interwencji Stowarzyszenia Umarłych Statutów ten i podobne zapisy we wrześniu 2021 negatywnie oceniło Centrum Edukacji Artystycznej, uznając je za niezgodne z prawem.

W konsekwencji liceum usunęło dawny art. 45. ze swojego statutu.

W styczniu 2022 Stowarzyszenie Umarłych Statutów przyznało PLSP drugie miejsce w swoim corocznym konkursie na Statutowy Absurd Roku.

Po informacji o „nagrodzie” zainteresowaliśmy się sprawą i postanowiliśmy sprawdzić czy zapisy art. 45. były przez szkołę wykorzystywane, a jeśli tak – w jaki sposób i w jakim zakresie. W tym celu złożyliśmy poniższy wniosek o dostęp do informacji publicznej:

wniosek-plsp-sprzedaz-dziel-uczniow

Postęp naszych prac

  • 2022-01-28 – wysłanie wniosku o dostęp do informacji publicznej
  • do 2022-02-11 – oczekiwanie na odpowiedź

Dokumenty